fbtw

W ubiegły piątek podpisano list intencyjny w sprawie powstania Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego im. Adama Małysza. W obiekcie mają znaleźć się m.in. wartościowe trofea skoczków.

W piątkowym podpisaniu listu w sprawie powstania muzeum wzięli udział: Adam Małysz, burmistrz Wisły - Tomasz Bujok, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz wicemarszałek Wojciech Kałuża. 

„Galeria sportu dedykowana skokom narciarskim już funkcjonuje, tylko że przez lata tego sprzętu zgromadziłem na tyle dużo, że zaczęło zwyczajnie brakować miejsca na jego składowanie, a jest tam sporo bardzo ciekawych rzeczy. Beskidzkie Muzeum Narciarstwa zdoła je pomieścić” - powiedział Adam Małysz dla Urzędu Miasta Wisła.

Jak podano do informacji, obiekt ma być podzielony na sześć stref, w których będzie można podziwiać trofea skoczków, stroje sportowców i przebieg kariery Adama Małysza. Jedna z części będzie poświęcona rozbiegowi skoczni i tam można będzie oddać symulowany skok. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych w dwóch ostatnich strefach. 

„Naszym zamiarem jest stworzenie miejsca, z którym mieszkańcy Beskidów będą się utożsamiać, a turyści chętnie do niego wracać. Jednocześnie chcę podziękować marszałkowi województwa, że włączył się w realizację tego projektu. Wspólnie robimy coś bardzo ważnego dla przedstawienia historii narciarstwa, której jako region jesteśmy bardzo ważną częścią” - dodał burmistrz Wisły. 

Źródło: UM Wisła
Fotografia: zasoby własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook