fbtw

Do niemieckiej kadry skoczków dołączył nowy trener - Thomas Diethart, który przed kilkoma laty święcił swój triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Austriak będzie szkolił młodych skoczków w wieku 14, 15 i 16 lat

Thomasa możemy kojarzyć jako bardzo pechowego zawodnika, ze względu na to, że w 2016 roku zanotował fatalny upadek w Brotterode, a rok później w Ramsau. To było przyczyną podjęcia decyzji o zakończeniu kariery, miał wtedy zaledwie 26 lat. 

Warto wspomnieć, że jest to skoczek, który w sezonie 2013/2014 zwyciężył Turniej Czterech Skoczni. Do jego sukcesów można dołączyć zdobyte srebro drużynowe w Soczi (2014 rok) na Igrzyskach Olimpijskich. 

Wraz z Christophem Klumppem, Andym Jacobem i Christianem Hofreiterem będzie nadzorował pracę grupy II b mężczyzn ze skoczkami urodzonymi w latach 2004 - 2006. 

Diethart jest zadowolony z nowej posady, bardzo cieszy się, że będzie mógł pracować z tak młodymi ludźmi i wspierać ich w drodze na szczyt ich kariery. 

Źródło: Berkutschi.com
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook