fbtw
test

Kontrakt Stoeckla z Norwegami kończy się w 2022 roku, lecz Alexander Stoeckl chcę go przedłużyć. Po dziewięciu latach współpracy, Austriak zamierza kontynuować pracę z norweskimi skoczkami, a także zostać na stałe w Norwegii.

Stoeckl objął funkcję trenera kadry norweskiej 23 czerwca 2011 roku, zastępując Fina Mikę Kojonkoskiego. Austriak bardzo szybko zaklimatyzował się w Norwegii, prędko nauczył się języka oraz poznał tradycję i kulturę norweską.

Skoczkowie norwescy pod okiem Stoeckla odnieśli wiele sukcesów, plasując się w ścisłej czołówce. Kontrakt Austriaka wygasa w 2022 roku, tuż po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, mimo to Alexander Stoeckl chcę go przedłużyć i zamieszkać w Norwegii na stałe. Austriak uważany jest przez kibiców skoków narciarskich za jednego z najlepszych trenerów. Norwegowie na czele ze Stoecklem, zapewne w przyszłym sezonie będą walczyć o czołowe lokaty w światowej rywalizacji.

 

Źródło: Sport.tvp.pl/Interia.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook