fbtw

Dzisiaj odbył się pierwszy konkurs turnieju Planica 7, którego wygranym został wiatr. Odbyła się tylko jedna seria, w której zwycięstwo odniósł skacząc na 232. metr. Najlepszym z Polaków był dzisiaj 7. Piotr Żyła. 

Na piątkowe popołudnie w Słowenii zapowiadała się wspaniała rywalizacja, jednak została ona zepsuta przez wiatr. Odwołano dwie z serii turnieju Planica 7 - kwalifikacje i drugą rundę konkursu.
Po długim oczekiwaniu udało się przeprowadzić jedną serię zawodów. Wygrał je Karl Geiger - uzyskał 232 metry z 11. belki, za nim uplasował się Ryoyu Kobayashi - 231 metrów także z 11. belki. Podium uzupełnił Bor Pavlovcic (227,5 metra). Najlepszym z biało-czerwonych okazał się dzisiaj Piotr Żyła - uzyskał największą odległość konkursu - 239 metrów, co dało mu ostatecznie 7. pozycję. 10. był Jakub Wolny po skoku na 237,5 metra, a 16. Dawid Kubacki. 

Z 6. numerem startował Kamil Stoch - skoczył 212 metrów i wystarczyło to na 32. lokatę. 36. miejsce zajął Andrzej Stękała i 48. był Klemens Murańka. 

Jutro, już o 10:00 czeka nas rywalizacja w konkursie drużynowym. 

Źródło: FIS
Fotografia: zasoby własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook