fbtw

Na dzisiaj w słoweńskiej Planicy zaplanowano rundę eliminacyjną do czwartkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata. Kwalifikacje wyłonią czterdziestu skoczków, których będziemy mogli oglądać w jutrzejszym konkursie. W eliminacjach weźmie udział sześciu Polaków.

O godzinie 13:30 rozpoczęły się sesje treningowe w Planicy. Skoczkowie mogą sprawdzić swoje umiejętności przed ważną próbą, jaką będą skoki kwalifikacyjne. Na 16:00 przewidziano zmagania o awans do czwartkowego konkursu. 68 nazwisk znajduje się na liście startowej, w tym gronie mamy sześciu reprezentantów Polski: Klemensa Murańkę (41. numer startowy), Jakuba Wolnego (42. numer startowy), Andrzeja Stękałę (54. numer startowy), Piotra Żyłę (62. numer startowy), Dawida Kubackiego (64. numer startowy) oraz Kamila Stocha (66. numer startowy).

Dzisiejsze eliminacje mają na celu wyłonienie czterdziestu zawodników. Jest to sytuacja nieco odmienna do zwykłego Pucharu Świata, w którym awans uzyskuje 50-ciu skoczków.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook