fbtw

Zamieszanie spowodowane koronawirusem dotknęło planów organizacji MŚJ 2021, których gospodarzem będzie Polska. Wszystko przez opóźnienia w remontach obiektów sportowych.

Na początku Mistrzostwa Świata Juniorów 2021 miały rozgrywać się w Beskidach, potem w Zakopanem, ale w końcu odbędą się one tu i tu. W Beskidach skoki miały odbyć się na obiekcie Skalite w Szczyrku, biegi na Kubalonce w Wiśle, a kombinacja norweska na Magurce w Wilkowicach. Jednak pojawiły się problemy z modernizajcą tras w Kubalonce, dlatego nowym gospodarzem zostało Zakopane.

Tam też nie obyło się bez problemów. Kłopot dotyczył Średnich Krokwi, które są remontowane. Renowacja obiektów wydłuża się przez konieczność przestrzegania bezpieczeństwa spowodowanego koronawirusem.

Polska przedstawiła wstępny plan organizacji MŚJ, który zaakceptował FIS. Zgodnie z nim część biegowa ma odbyć się w Zakopanem, a skoki wraz z kombinacją norweską w Szczyrku i Wiśle. Jak widać, Tatry i Beskidy „podzieliły się” organizacją imprezy. Jednak możliwe, że zajdą kolejne zmiany.

Źródło: sport.onet.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook