fbtw

Za nami kolejna fascynująca rywalizacja na tych Mistrzostwach Świata. Do walki o medal drużynowy stanęło 14 drużyn, z czego aż 6 z nich toczyło walkę o podium tych mistrzostw. Konkurs wygrali Niemcy, srebro zdobyli Austriacy, a brąz powędrował do Polaków. 

Już pd pierwszego skoku konkursu zaczęła się interesująca walka o medale. Po pierwszej serii Polska była trzecia, przed Słowenią i Japonią; a za Niemcami i Austrią. Warto wspomnieć, że Norwegia odpadła z walki o medal ze względu na słabsze występy dwóch pierwszych zawodników. 

W drugiej serii zaś Piotr Żyła skoczył 139 metrów i udało nam się wyjść na 2. pozycję. W kolejnej grupie skakał Andrzej Stękała (127m), który wyprowadził nas na pozycję lidera. Kamil Stoch w trzeciej kolejce utrzymał to miejsce (132,5m), z 1 punktem przewagi nad Niemcami. W ostatniej grupie Stefan Kraft skoczył 133 metry, a Karl Geiger 136 metrów. Dawid Kubacki uzyskał zaś 127 metrów i nie wystarczyło to do utrzymania prowadzenia, ostatecznie znaleźliśmy się na 3. miejscu. 

Następne, ostatnie w tym sezonie zawody będziemy mieli okazję oglądać za niecałe 3 tygodnie w Planicy na skoczni mamuciej.

Źródło: FIS
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook