fbtw

Za nami bardzo fascynująca rywalizacja - mieliśmy okazję podziwiać konkurs drużynowy kobiet na skoczni o HS106. Austriaczki zdobyły złoto, Słowenki - srebro, a Norweżki brąz. Za sukces należy uznać awans Polek do drugiej serii.

Austria, w składzie: Daniela Iraschko-Stolz, Sophie Sorschag, Chiara Hoelzl i Marita Kramer wygrały rywalizację o 1,4 punktu nad Słowenkami. Najlepsza z nich, Marita Kramer uzyskała kolejno 102,5 metra i 104 metra. Srebro powędrowało do Słowenek w składzie: Nika Križnar, Špela Rogelj, Urša Bogataj, Ema Klinec. Wszystkie skakały równo, jednak znakomity skok w drugiej serii oddała Nika Križnar, uzyskawszy 106 metrów. O 15,8 punktu srebro przegrały Norweżki: Maren Lundby, Silje Opseth, Anna Odine Stroem oraz Thea Bjoerseth. 
4 lokatę zajęły Japonki, za nimi znalazły się Niemki, a 6. miejsce wywalczyły Rosjanki pod flagą RSF.
Dobrą siódmą pozycję zajęły Polki W składzie: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Szwab oraz Kamila Karpiel. Po 12. lokacie w serii próbnej, można było twierdzić, że ciężko będzie się dostać do drugiej serii, jednak wszystkie zawodniczki zmobilizowały się i oddały stosunkowo dobre skoki, co dało im 7 miejsce. Oprócz Polek, w drugiej serii zobaczyliśmy także reprezentację Czech. 9. miejsce zajęły Finki, 10. Amerykanki, za nimi znalazły się Kanadyjki, a ostatnie miejsce należało do Rumunek. 

Źródło: FIS
Fotografia: zasoby własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook