fbtw

Niedawno fiński trener został mianowany na głównego szkoleniowca chińskiej kadry. Mika Kojonkoski tym samym liderem rozwoju skoków w Chinach.

Fińskie media poinformowały o zmiany funkcji wybitnego trenera w piątek. Szkoleniowiec do tej pory miał pod swoim okiem chińskich młodzików jednak jego role powiększyły się. Chiny chcą wprowadzić do swojego kraju ze względu na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Wcześniej trenerem reprezentacji Chin był inny fin Jani Klinga jednak robił to pod przewodnictwem Kojonkoskiego.

Chińczycy mieli od 19 marca trenować na obiektach w Finlandii jednak pandemia nieco opóźniła te plany. Teraz celem jest jak najprędzej sprowadzić skoczków z Azji i wznowić ich współprace.

"Kilka tygodni temu myśl o nowej fali koronawirusa w Chinach położyła temu wszystkiemu kres i wszystko zamarło. Jesteśmy całkowicie uzależnieni od łaski sytuacji, a decyzje w tej sprawie są w ważniejszych rękach"- powiedział szkoleniowiec dla fińskiej gazety "Savon Sanomat".

Fin jest uważany za jednego z najwybitniejszych trenerów wszechczasów. Swoją przygodę z trenowaniem zaczął w 1997 roku. Wtedy 57-latek wziął pod swoją pieczę reprezentację Austrii. W latach 1999-2002 jego podopiecznymi byli Finowie. Następnie do 2011 trenował Norwegów.

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook