fbtw

12 kwietnia Heinz Kuttin podjął decyzję o trenowaniu skoczków z Francji. Niestety, była to tylko umowa ustna i trener wycofał się w ostatniej chwili, gdyż otrzymał korzystniejszą propozycję od innej nacji.

Niedawno Francuska Federacja Narciarska opublikowała informację o tym, że trenerem kadry zostanie od nowego sezonu Heinz Kuttin. Niestety, Austriak postanowił nie dotrzymać ustnego porozumienia i zrezygnował tuż przed podpisaniem kontraktu. 

„Mieliśmy ustną umowę od 12 kwietnia i czekaliśmy na odesłanie przez Kuttina odesłanych dokumentów. Zadzwonił w środę wieczorem i poinformował, że się wycofuje” - powiedział Jerome Laheurte dla gazety „L’Equipe”. 

Powodem tej decyzji jest oferta, którą Kuttin otrzymał od innej nacji (nie podano do wiadomości której).

„Powiedział, że bardzo mu przykro, ale była to oferta nie do odrzucenia” - wspomniał Laheurte. 

Warto zaznaczyć, że Kuttin w latach 2004-2006 był trenerem polskiej kadry i propozycję, by trenować juniorów dostał także w tym sezonie. Ostatnie 2 lata był trenerem reprezentantów Chin. 

Francuzi zostali pozostawieni bez wyjścia i nadal szukają trenera dla kadry, w której skład wchodzą m.in. Jonathan Learoyd i Mathis Contamine. 

Źródło: skispringen.com
Fotografia: zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook