fbtw

Ryoyu Kobayashi został triumfatorem finałowego konkursu Letniego Grand Prix, który rozgrywano w niemieckim Klingenthal. Japończył zwyciężył ze znaczną przewagą nad swoimi rywalami. Punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu zdobyło łącznie czterech polskich skoczków narciarskich.

Kobayashi pokazał w sobotę, iż znajduje się w wysokiej dyspozycji. W pierwszej rundzie uzyskał 138 metrów, a w drugiej skoczył jeszcze dalej, lądując na 140. metrze. To pozwoliło zawodnikowi z Azji uzyskać notę łączną 283,8pkt i wygrać zmagania. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Halvora Egnera Graneruda z...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Skoczkowie i skoczkinie przystąpią w najbliższy weekend po raz ostatni do rywalizacji w ramach LGP 2021. Konkursy kończące tegoroczny sezon letni zostały zaplanowane w niemieckiej miejscowości Klingenthal. Zobaczymy tam przedstawicieli Polski.

Na piątek organizatorzy z Klingenthal przewidzieli...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Sześciu polskich skoczków wystartuje podczas Letniego Grand Prix w Klingenthal. Będą to już finałowe konkursy cyklu przewidzianego na 2021 rok. W składzie Polaków znalazł się m.in. Stefan Hula i Jakub Wolny.

Trener - Michal Dolezal - zdecydował, że w niemieckim Klingenthal wystartują: Kamil Stoch...

Źródło: PZN.pl
Fotografia: Sabine Link

Gregor Schlierenzauer zdecydował o zakończeniu kariery skoczka narciarskiego. Tym samym nie zobaczymy już Austriaka na skoczniach świata w roli zawodnika.

31-latek od najmłodszych lat wykazywał talent do uprawiania skoków narciarskich. Jego zwycięstwa na arenie międzynarodowej były podziwiane...

Źródło: PolsatSport.pl
Fotografia: Sabine Link

Sześciu reprezentantów Polski zobaczymy podczas najbliższego weekendu Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Skoczkowie przystąpią w Austrii do rywalizacji o punkty LGP w jednym konkursie, zaplanowanym na sobotę, 25 września.

Uznanie w oczach sztabu szkoleniowego znaleźli: Kamil Stoch, Piotr Żyła...

Źródło: PZN.pl
Fotografia: Sabine Link

Na 28 i 29 października zaplanowano Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, w których wezmą udział mężczyźni i kobiety. Zmagania rozegrane zostaną na Średniej Krokwi w Zakopanem.

Początkowo konkursy o MP w wykonaniu męskim i żeńskim miały odbyć się na początku lipca, a konkretniej 9 lipca...

Źródło: PZN.pl
Fotografia: Sabine Link

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu LGP w Wiśle, ale w nim nie wystartował. Wszystko za sprawą drobnego urazu. Polak przeszedł badania w zeszłym tygodniu i może powrócić już do zajęć treningowych.

Skoczek z Zębu - Kamil Stoch - podczas weekendu w Wiśle pokazał, że jest na dobrej...

Źródło: Berkutschi.com
Fotografia: Sabine Link

31 lipca w Szczyrku odbędzie się Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków. Na starcie pojawią się zarówno skoczkowie, jak i skoczkinie. Zmagania zorganizuje miejscowy klub - SSR LZS Sokół Szczyrk.

Niby środek lata, a w Szczyrku emocji zabraknąć nie powinno. Wszystko za sprawą rywalizacji, którą...

Źródło: PZN.pl
Fotografia: Zbiory własne

Reprezentacja Polski wzięła udział w rywalizacji Letniego Pucharu Kontynentalnego, który w miniony weekend rozgrywano w fińskiej miejscowości Kuopio. Najlepszym z polskich skoczków podczas całego weekendu był Adam Niżnik.

W sobotę i niedzielę na skoczni w Kuopio stawiło się sześciu Polaków. Nie...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

Podczas Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. Do Francji z kadrą nie poleci Kamil Stoch, który nie wystartował również podczas letnich zmagań w Wiśle.

Selekcjoner naszej ekipy - Michal Dolezal - zdecydował, że w Courchevel zobaczymy Jakuba...

Źródło: PolsatSport.pl
Fotografia: Sabine Link

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook