fbtw

Dzisiaj odbył się pierwszy konkurs turnieju Planica 7, którego wygranym został wiatr. Odbyła się tylko jedna seria, w której zwycięstwo odniósł skacząc na 232. metr. Najlepszym z Polaków był dzisiaj 7. Piotr Żyła. 

Na piątkowe popołudnie w Słowenii zapowiadała się wspaniała rywalizacja, jednak została ona zepsuta przez wiatr. Odwołano dwie z serii turnieju Planica 7 - kwalifikacje i drugą rundę konkursu.
Po długim oczekiwaniu udało się przeprowadzić jedną serię zawodów. Wygrał je Karl Geiger - uzyskał 232 metry z 11. belki, za nim uplasował się Ryoyu Kobayashi - 231 metrów także z 11...

Źródło: FIS
Fotografia: zasoby własne

Silne podmuchy wiatru sprawiły, że odwołano dzisiejsze kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. W zmaganiach głównych zobaczymy 67 zawodników.

Pogoda nie sprzyja dzisiaj organizatorom PŚ w Planicy. Podmuchy wiatru od południa dają się we...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Dzisiaj o godzinie 15:00 w słoweńskiej Planicy odbędzie się konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na starcie czwartkowych zmagań zobaczymy czterdziestu zawodników, w tym pięciu Polaków.

Jako pierwszy z naszych rodaków zaprezentuje się dzisiaj Jakub Wolny. Zobaczymy go z 16. numerem...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Na dzisiaj w słoweńskiej Planicy zaplanowano rundę eliminacyjną do czwartkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata. Kwalifikacje wyłonią czterdziestu skoczków, których będziemy mogli oglądać w jutrzejszym konkursie. W eliminacjach weźmie udział sześciu Polaków.

O godzinie 13:30 rozpoczęły się...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Trwa właśnie dwutygodniowa przerwa w Pucharze Świata w skokach. Jedyne konkursy, które odbędą się jeszcze w tym sezonie, zaplanowane są w Planicy w dniach 25-28 marca.

Za nami już prawie cały sezon skoków narciarskich 2020/2021. Pomimo panującej na świecie pandemii - udało się rozegrać większość...

Źródło: informacja własna
Fotografia: zasoby własne

Tylko jeden skoczek z Czech zaprezentuje się podczas finału Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy. Nasi południowi sąsiedzi mają wyższą kwotę startową, ale - po raz kolejny tej zimy - jej nie wykorzystają. Klubowi działacze chcieli wyjazdu również Filipa Sakali, ale Czeski Związek Narciarski nie...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Sześciu polskich skoczków narciarskich weźmie udział w finałowych zmaganiach Pucharu Świata, które w przyszły weekend zostaną rozegrane w Planicy. Sztab szkoleniowy naszej kadry dokonał wyboru konkretnych nazwisk, które ujrzymy w Słowenii.

Trener - Michal Dolezal - wraz ze swoimi asystentami...

Źródło: PZN
Fotografia: Sabine Link

Reprezentanci Czech prezentują się w tym sezonie poniżej oczekiwań. W związku z tym, do dymisji poddał się ich trener - Frantisek Vaculik, który kadrę przejął w zeszłym roku. 

Frantisek Vaculik był odpowiedzialny za poprawę poziomu w czeskich skokach narciarskich. Ta misja się nie udała...

Źródło: Informacja własna / PolsatSport.pl
Fotografia: Sabine Link

Reprezentanci Austrii zaprezentowali wysoką formę podczas zmagań Pucharu Kontynentalnego, który w miniony weekend rozgrywano w Zakopanem. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Ulrich Wohlgenannt. W pierwszym konkursie punktowało siedmiu Polaków, w drugim natomiast sześciu naszych...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Na ten weekend zaplanowano PK w Zakopanem, który jest jedyną skokową rywalizacją w tym tygodniu. Polska ma prawo wystawić 12 zawodników ze względu na to, że zawody odbywają się w Polsce.

Wskutek odwołanego Raw Air w Norwegii, uwaga fanów skoków narciarskich skupi się na Pucharze Kontynentalnym w...

Źródło: FIS
Fotografia: zasoby własne

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook