fbtw

Zimowy sezon skoków narciarskich jeszcze się nie zaczął, ale na pewno wielu fanów już zastanawia się nad tym kto nas zaskoczy tej zimy. My jednak stawiamy pytanie, czy Zografski będzie skuteczny w najbliższym sezonie Pucharu Świata?

Władimir Zografski, jedyny obecnie startujący Bułgar, z pewnością ma cięższą sytuację, związaną z treningami niż inni jego "znajomi po fachu". Mimo to, na zawodach najwyższej rangi możemy oglądać go już od, prawie, dziesięciu lat. Od tamtego czasu jego forma nie jest stabilna, w kwalifikacjach potrafi zająć miejsce w top 10, a następnego dnia skończyć zmagania w pierwszej serii.

Zdecydowanie jego największymi osiągnięciami w karierze są indywidualne złoto Mistrzostw Świata Juniorów (2011) oraz złoto z normalnej skoczni w Uniwersjadzie (2015). Podczas ostatnich zawodów LGP w Wiśle zajął on 22 i 41 miejsca, idealnie pokazuje to jego niepewną dyspozycję, która najprawdopodobniej utrzyma się i w kolejnym sezonie. 

 

Źródło: fisski.com
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook