fbtw
Test

Wraz z nadejściem czerwca ujawione zostały Kadry Narodowe Norwegii. Trener Aleksander Stoeckl dokonał paru zmian w porównaniu z ostatnim sezonem. Zrezygnowano przy tym z kadry B.

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się o problemach finansowych, z którymi przyszło zmierzyć się norweskim skokom. Z tego powodu w tym roku nie powołali oni zawodników kadry B, którzy stracili tym samym szanse na rozwój nadchodzącej zimy. Stoeckl długo starał się, aby do tego nie doszło, mając świadomość jak ważne są występy również w Pucharze Kontynentalnym. Jednak w zaistniałej sytuacji, problemem okazuje się nawet samo opłacanie podróży i startów skoczków z kadry A.

Biorąc pod uwagę wszystkie te przeciwności, trener Norwegów zdecydował się na powołanie do reprezentacji dziewięciu skoczków: Andersa Fannemela, Johanna André Forfanga, Halvoar Egner Graneruda, Andersa Håre, Roberta Johanssona, Mariusa Lindvika, Thomasa Aasen Markenga, Robina Pedersena i Daniela-André Tandego. Po stronie damskiej znalazło się sześć skoczkiń: Thea Minyan Bjørseth, Ingebjørg Saglien Bråten, Eirin Maria Kvandal, Maren Lundby, Silje Opseth oraz Anna Odine Strøm.

Sytuacja jest dla Norwegów nowa. Patrząc jednak na osiągnięcia z zeszłego sezonu i trenerski dorobek Aleksandra Stoeckla, spodziewamy się mimo wszystko dobrych startów rywali. Przyszły sezon przepełniony jest ważnymi imprezami, z pewnością budujących ambicję zawodników, a których szkoda byłoby opuścić.

Źródło: sport.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook