fbtw
Test

Tego lata byliśmy organizatorami jedynych zawodów. Pomimo wielu obaw, wszystko przebiegło zgodnie z planem i przy zachowaniu restrykcji epidemiologicznych, za co otrzymaliśmy liczne pochwały.

LGP 2020 było wyjątkowe. Składało się bowiem jedynie z dwóch konkursów odbytych w Wiśle. Pozostałe kraje zrezygnowały z ich organizacji, przez co pojawiały się głosy mówiące, że powinniśmy zdecydować tak samo. Jednak Wisła, mimo wszystko, ugościła skoczków.

Sam konkurs jak i zakwaterowanie przyjezdnych kadr, przeprowadzono na najwyższym poziomie. Podkreślił to m.in. Aleksander Stoeckl – trener Norwegów, który po powrocie z Polski, musiał przebyć 10-dniową kwarantannę ze względu na przepisy. ,,Nie żałuję tego wyjazdu i związanych z nim konsekwencji. Wręcz przeciwnie, zobaczyliśmy, że można zorganizować świetną imprezę zgodnie z restrykcjami, jeżeli się tylko chce. W Wiśle standard wszystkiego był na najwyższym mi znanym poziomie, można powiedzieć, że olimpijskim” – skomentował Norweg. ,,Nie zauważyłem najdrobniejszego uchybienia. Hotel miał wyłączone i odizolowane dwa piętra, a na naszych przebywały tylko osoby związane z zawodami. Nie mam słów, aby wyrazić pochwalę dla ciężkiej pracy tych ludzi, którym udało się przeprowadzić i to na takim poziomie jedyne zawody letniej GP w tym sezonie. Inni powinni się od nich uczyć’’ – podkreślił.

Również sami zawodnicy byli pod wrażeniem. Zdecydowanie brakowało im możliwości skakania, dlatego z chęcią wykorzystali okazję. ,,Fajnie było w końcu wystartować. Myślę, że organizatorzy i FIS wykonali tutaj świetną robotę” – powiedział Phillipp Aschenwald, Austriak, który startował w Wiśle.

Cieszy zatem fakt, iż wszystko mogło się szczęśliwie odbyć. Liczne pochwały świadczą o tym, że polscy organizatorzy spisali się wyśmienicie. Pokazali, iż zawody w czasie pandemii mogą się bezpiecznie odbyć, co pozytywnie rzutuje na nadchodzący sezon.

Źródło: sport.onet.pl/ sportowefakty.wp.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook