fbtw

Między Narodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, iż oficjalna decyzja o wyglądzie przyszłego sezonu zapadnie 2 października. Znaki zapytania są również w kwestii organizacji Letniego Grand Prix w Wiśle.

Mniej więcej w tym momencie zwykle odbywała się inauguracja Letniego Grand Prix. Tegoroczne wakacyjne zmagania rozpoczną się jednak w sierpniu. Na ten moment w kalendarzu letnich zmagań znajduję się Wisła, gdzie odbędą się dwa konkursy indywidualne. Potem zawodnicy zmagać się będą w Szczuczyńsku oraz Czajkowskim. Jednak czołowe nacje raczej odpuszczą sobie azjatyckie weekendy przez co te zawody są zagrożone. Finał w Klingenthal zaplanowany na 3 października jest raczej bezpieczny.

FIS zaplanował na przeddzień finału LGP planuje zatwierdzić kalendarz na zaczynający się półtora miesiąca później Puchar Świata. Owy początek zimowych zmagań ma się odbyć w Wiśle. Jednak wszyscy organizatorzy międzynarodowych zmagań światowej elity będą musieli podpisać kilkunastostronową umowę z FIS.

W specjalnym kontrakcie zawarte będą między innymi wytyczne dotyczące izolacji społecznej oraz obostrzeń dotyczących pandemii. Przedstawiciele federacji narciarskiej powiększyli także wysokość ubezpieczenia z 1 do 3 milionów franków szwajcarskich. Zwiększenie ubezpieczenia jest spowodowane zwiększonym ryzykiem odwołania zawodów.

W opublikowanym w maju kalendarzu na PŚ 2020/2021 zaplanowane jest 35 konkursów. W trakcie zimowych zmagań zaplanowane są także Mistrzostwa Świata w Obersdorfie w terminie 23 lutego – 7 marca i Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich zaplanowane w Planicy na 11-13 grudnia. Rywalizacja o Kryształową Kulę zacznie się w Wiśle 21 listopada, a zakończy lotami w Planicy 28 marca.

Źródło: sport.tvp.pl
Fotografia: zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook