fbtw

W sobotę, 29 sierpnia, na kompleksie skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku skoczkowie narciarscy zakończyli rywalizację w II letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoczków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza".

W sobotnim konkursie startować można było w siedmiu kategoriach, a w nich udział wzięło aż 136 zawodników, ale i tak najwięcej zwycięstw zgarnęli reprezentanci klubu AZS Zakopane, którzy dwukrotnie wygrali. Kategorię Chłopiec Starszy wygrał Kacper Tomasiak z klubu LKS Klimczok Bystra. "Wszystkie skoki sprawiły mi wiele radości, ale zdecydowanie najlepszy był ten z pierwszej serii konkursowej. Warunki były różne, ale ja akurat dobrze trafiłem" - skomentował  swoje próby. 

Natomiast w kategorii Junior najlepszy był Mateusz Gruszka reprezentujący AZS Zakopane. "Jestem zadowolony z tego weekendu, a moje skoki sprawiały mi przyjemność, chociaż w tym piątkowym konkursie wiem, że te skoki nie były takie, na jakie mnie stać, ale też nie były złe. Cały czas są elementy, nad którymi muszę pracować" -podsumował Mateusz. 

Kolejnym zwycięzcą w barwach AZSu Zakopane była Pola Bełtowska, skacząca w kategorii Młodziczek. "Jestem zadowolona z tych zawodów, ponieważ zajęłam drugie i pierwsze miejsce. Cieszę się, że chociaż mam jeszcze wiele rzeczy do poprawy, to wszystko idzie do przodu. Muszę popracować jeszcze nad układem w locie, więc na następnych zawodach powinno być już lepiej" - powiedziała Pola. 

Podia sobotnich zawodów.

Chłopiec Starszy

 1. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
 2. Szymon Byrski - KS Chochołów
 3. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane

Młodzik 

 1. Daniel Skarka - TJ Roznov pod Radhostem
 2. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 3. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin

Młodziczka

 1. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
 2. Natalia Słowik - AZS Zakopane
 3. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk

Kobiety

 1. Kinga Rajda - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Kamila Karpiel - AZS Zakopane
 3. Joanna Szwab - AZS Zakopane

Junior Młodszy

 1. Petr Vaverka - TJ Dukla Frenstat
 2. Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra
 3. Miłosz Krzempek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Junior

 1. Mateusz Gruszka - AZS Zakopane
 2. Jakub Sikola - TJ Dukla Liberec
 3. Karol Niemczyk - LKS Klimczok Bystra

Senior 

 1. Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Krzysztof Leja - AZS Zakopane
 3. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk

 

Źródło: pzn.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook