fbtw
Test

Skocznia znajdująca się w mieście Iron Moutain w Stanach Zjednoczonych swoje miejsce w Pucharze Świata zajmowała ostatni raz pod koniec XX w. Nie zmienia to jednak faktu, iż osoby odpowiedzialne za ten obiekt, starają się o ponowne włączenie tej lokalizacji do kalendarza zawodów najwyższej rangi. Pytanie brzmi, czy taki zabieg miałby w ogóle sens.

Ostatnie zawody PŚ w tym miejscu, odbyły się w 1996 r. Mimo, że planowano, aby pojawiły się w sezonie 2019/2020, koniec końców do tego nie doszło. Z kolei konkursy w ramach Pucharu Kontynentalnego organizowane są tam regularnie. Nie zmienia to jednak faktu, iż obiekt wymaga renowacji. W zeszłym roku Walter Hofer wybrał się w to miejsce, gdzie wraz z lokalnymi władzami prowadził rozmowy na temat odnowienia obiektu. Brakuje tam bowiem windy oraz ogrzewanego pokoju na szczycie skoczni, gdzie czekają zawodnicy. Koszt tych i innych renowacji wynosi łącznie 4 miliony dolarów. Hofer zadeklarował jednak, że powrót Stanów Zjednoczonych do kalendarza PŚ traktuje jako swój priorytet. Możliwe, że stanie się to w sezonie 2020/2021. Pomysł ten został przez fanów dyscypliny odebrany na ogół dobrze. Od strony finansowej również prezentuje się to zachęcająco, gdyż władze stanu Michigan chcą pokryć większość kosztów przedsięwzięcia. Znane są też składy kadr narodowych Amerykanów na nadchodzący sezon – 5 mężczyzn, 10 kobiet oraz łącznie 10 zawodników i zawodniczek kadr juniorskich. Pokazuje to, że pomimo, iż ich reprezentacja nie plasuje się w ścisłej czołówce światowej, Amerykański Związek Narciarsko-Snowboardowy chcę inwestować w rozwój.

Nas, jako fanów dyscypliny, powinna cieszyć wzrastająca popularność skoków i wydarzenia z tym związane. Zwłaszcza, że tak niewiele brakuje, aby Iron Moutain stało się gospodarzem imprezy w gronie najlepszych zawodników. Wprowadziłoby to świeży powiew, który zainteresowałby śledzących dyscyplinę i nie tylko.

Źródło: sportowefakty.wp.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook