fbtw

W Wiśle powstanie Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego imienia Adama Małysza. W piątek w tej sprawie podpisano list intencyjny. Podczas zwiedzania będzie można przypomnieć sobie karierę skoczka oraz związany z nią sprzęt.

Dokument podpisali marszałek i wicemarszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i Wojciech Kałuża, burmistrz Wisły Tomasz Bujok oraz Adam Małysz.

Wicemarszałek Kałuża podkreślił w komunikacie biura prasowego urzędu marszałkowskiego, iż ta inwestycja da impuls do rozwoju gospodarki regionalnej śląska. Muzeum będzie także umożliwiać zapoznanie się z historią popularyzacji skoków w Polsce oraz pozwoli przypomnieć sobie emocje związane z epoką „Małyszomanii”.

Natomiast marszałek Chełstowski zaznaczył, że Adam Małysz bez wątpienia jest ikoną współczesnego sportu mając przy tym następców odnoszących znakomite sukcesy. Osiągnięcia te stanowią wzór na tworzącego się kolejnego pokolenia naszych reprezentantów marzących o międzynarodowej karierze.

Obiekt ma być podzielony na sześć stref:

- strefa A przedstawiająca historię sukcesów Małysza

- strefa B w której będą zaprezentowane stroje skoczka

- strefa C gdzie będą wyświetlane filmy przedstawiające karierę „ Orła z Wisły”

-strefa D zostanie zaaranżowane na miejsce startowe zawodnika oraz zwiedzający będą mieli możliwość oddanie wirtualnego skoku

- strefy E i F będące miejscem dla najmłodszych mogących pograć w gry planszowe.

W piątek podczas uroczystości nie podano terminu oddani obiektu do użytku publicznego.

Źródło: sport.interia.pl
Fotografia: zbiory własne, Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook