fbtw

Urša Bogataj wróciła już do zdrowia po swojej kontuzji i razem z resztą kadry odbyła trening w Planicy na 80-metrowym obiekcie. O jej powrocie do zdrowia i planach opowiedział, trener słoweńskiej kadry kobiet, Zupančič.

Główny trener kadry A powiedział: "Przede wszystkim, chciałbym pochwalić zespół rehabilitacyjny dr. Mateja Drobniča, fizjoterapeutów Urbana Komaca i Anže Kalana, którzy wykonywali treningi fizjoterapeutyczne. Mimo, że doszło do dość poważnego urazu kolana, (...), rehabilitacja przebiegła bardzo dobrze". Po tej wypowiedzi śmiało można wywnioskować, że Zupančič cieszy się na powrót swojej zawodniczki. 

Po chwili skomentował on pierwsze skoki Uršy: "Musimy być ostrożni i działać stopniowo. Dzisiejsze skoki zostały wykonane z nieco większą rezerwą, ale ten ostatni skok był całkiem normalny (...). Będziemy musieli cierpliwie trenować. Będziemy mieć więcej treningów na małych skoczniach i oczywiście będziemy cierpliwi, również, podczas zawodów. Najpierw rozważymy jej życzenia. Musimy poczekać na jej reakcję na ten pierwszy trening. Powiedziała, że poczuła trochę ból kolana, ale dwie godziny później nic już jej nie było". 

Jak widać Słowenka wraz ze sztabem jest bardzo rozważna i nie spieszy się, co jest bardzo ważne w powrocie do sportu. Dlatego życzymy wytrwałości, czekając na jej uczestnictwo w zawodach najwyższej rangi. 

 

Źródło: sloski.si
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook