fbtw

Wczoraj, tj. 27.08, swoje 31. urodziny obchodził były austriacki skoczek narciarski Stefan Hayboeck. Z tej okazji sprawdzimy co udało mu się osiągnąć w tym sporcie. 

Stefan Hayboeck w zawodach FIS Cup zadebiutował już jako nastolatek w 2005 r. w Oberstdorfie, zajmując tam 40. miejsce, potem zdobywał lokaty  drugiej, trzeciej oraz czwartej dziesiątce, czyli jego forma nie była zbytnio ustabilizowana. W zmaganiach drugiej rangi, wystartował dopiero po trzech latach, gdzie był 16., ale również tam na przestrzeni lat zajmował różne lokaty. Jego największymi osiągnięciami, były więc miejsca na podium podczas FIS Cupów. 

W Pucharze Świata Stefan startował dwa razy, ale nie zdołał się zakwalifikować. Za to zdobył złoty medal mistrzostw Austrii w 2012 r. z Markusem Schiffnerem, Thomasem Diethartem i Michaelem Hayboeckiem, czyli swoim bratem. 

Źródło: fisski.com
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook