fbtw

Rune Velta obchodzi dzisiaj 31 urodziny. Mimo dość młodego wieku, ostatni raz na skoczni wystąpił w 2016 roku, gdyż nie miał motywacji do dalszego skakania. Norweg jednak odniósł wiele sukcesów na arenie międzynarodowej w skokach narciarskich. 

Velta w Pucharze Świata zadebiutował w rodzimym kraju - podczas zawodów w Oslo w 2010 roku. Pierwsze punkty PŚ skoczek zdobył zaś w następnym sezonie zawodów najwyższej rangi, kiedy to w grudniu w Lillehammer zajął 17 miejsce. W 2012 roku ustanowił swój rekord długości lotu - 243 m. W kolejnych sezonach regularnie punktował - między innymi zimą 2012/2013 w Wiśle stanął po raz pierwszy na podium, kiedy to zajął 3 miejsce. Największy sukces kariery Rune Velta odniósł podczas MŚ w Falun w 2015 roku. Wtedy to zdobył medale we wszystkich konkursach, w których startował. Został indywidualnym mistrzem świata na skoczni normalnej i drużynowym mistrzem świata na skoczni dużej. W zawodach indywidualnych na skoczni dużej przegrał tylko z Severinem Freundem i Gregorem Schlierenzauerem. Był to ostatni sezon, w którym punktował w PŚ, gdyż w kolejnym roku zanotował spory regres formy. 
Skoczkowi życzymy wielu sukcesów!

Źródło: informacja własna
Fotografia: zasoby własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook