fbtw

Od kilkunastu dni w Harrachovie przygotowane są dwie skocznie, na których można trenować - K-40 oraz K-70. W ostatnich dniach rozpoczęto prace nad obiektem K-90. W tym tygodniu trwają prace związane z naśnieżeniem i uformowaniem rozbiegu.

Obiekt K-90 jest bardzo wyczekiwany w Harrachovie. Od kilku miesięcy trwały bowiem prace wiązane z tą skocznią, aby właśnie tej zimy można było ją użytkować. Niskie temperatury z ostatnich dni sprawiły, że przystąpiono do produkcji dodatkowego śniegu, mającego pokryć obiekt K-90. Prace trwają zarówno w dzień, jak i w nocy. Temperatura spadająca poniżej 0 stopni Celcjusza pomaga w prowadzeniu wszelkiego rodzaju działań.

Na skoczni K-90 jest specjalna maszyna, którą Czesi wykorzystują do rozprowadzania wyprodukowanego śniegu. Wiele stosowanych rozwiązań jest nieco archaicznych, ale to pokazuje tylko determinację działaczy z tego miasta m.in. Josefa Slavika, Stanislava Slavika, Petera Franca, Bohusa Zanty i innych. Harrachov od zeszłego roku ponownie, czyli początku akcji "Projekt Harrachov" zaczął zyskiwać na znaczeniu na narciarskiej mapie Europy i świata. Jest coraz większe zaangażowanie poszczególnych osób w toczące się na miejscu prace.

Kiedy będzie można skakać na obiekcie K-90 w Harrachovie? Najprawdopodobniej jest to kwestia kilku najbliższych dni, jeśli nadal będą korzystne warunki pogodowe.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Josef Slavik

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook