fbtw

Thomas „Tommy” Schwall obchodzi dzisiaj 36 urodziny. Amerykański skoczek na arenie międzynarodowej ostatni raz był widziany w 2006 roku.

Tommy Schwall urodził się 1 sierpnia 1983 roku w amerykańskim Steamboat Springs w stanie Kolorado. Reprezentował klub Steamboat Springs Winter Sports Club. Był medalistą krajowym, dwukrotnym olimpijczykiem, dwukrotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata w lLotach Narciarskich oraz brał udział w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Zadebiutował 26 lutego 2000 w Iron Mountain zajmując 60 lokatę. Swój rekord życiowy ustanowił na Letalnicy w 2003 roku lądując na 178 metrze. W zawodach najwyższej rangi nie zdobył nigdy punktów. Wystąpił na igrzyskach w Park City i Pragelato lecz nie zakwalifikował się do żadnego z rozgrywanych indywidualnych konkursów. Wraz z drużyną nie dostali się na obu wydarzeniach do 2 serii. Był dość przeciętnym zawodnikiem drugiej ligi skoków. W Letnim Grand Prix w 2003 roku zdobył swoje jedyne w karierze 14 punkrów w tym cyklu.

W sezonie 2003/2004 i 2004/2005 zwyciężał w klasyfikacji generalnej cyklu zawodów krajowych U.S. Super Tour. W swojej ojczyźnie ze względu na sylwetkę w locie był nazywany lotnikiem.

Swoją sportową karierę zakończył po sezonie 2005/2006 z braku środków finansowych do dalszych treningów. W 2008 został włączony do amerykańskiej galerii sławy skoków narciarskich (The American Ski Jumping Hall of Fame).

Fotografia: zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook