fbtw

Po dwuletnim sponsoringu Tomasza Pilcha przez najbardziej prestiżowego sponsora w skokach narciarskich - RedBull nie przedłużył umowy ze skoczkiem.

Tomasz Pilch miał okazję być sponsorowany przez firmę Red Bull już na samym początku kariery seniorskiej. 

"Nie oznacza to niczego złego. Z jednej strony będę miał być może nieco więcej spokoju, natomiast z drugiej pojawia się problem środków do życia" - powiedział Pilch w rozmowie ze Skijumping.pl

Przygoda z Red Bullem trwała 2 lata, jednak siostrzeniec Adama Małysza nie osiągnął w tym czasie zbyt wiele, oprócz pojedynczych punktów w Pucharze Kontynentalnym. Dotychczas najlepiej prezentował się w 2018 roku, kiedy to wystąpił po raz pierwszy w Pucharze Świata - podczas Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Wówczas podczas konkursów w Zakopanem zdobył też swój jedyny punkt w zawodach PŚ. W lipcu 2018 punktował w letnim cyklu Grand Prix. 

Warto zaznaczyć, że w świecie skoków Red Bull pozostaje od bardzo dawna - od wielu lat sponsoruje Adama Małysza i wielu innych skoczków, a z obecnie skaczących wspiera Ryoyu Kobayashiego oraz Gregora Schlierenzauera.

Źródło: informacja własna/sport.tvp.pl
Fotografia: zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook