fbtw

Niemiecka miejscowości Titisee-Neustadt w ten weekend gości skoczków narciarskich, którzy rywalizują w zmaganiach Pucharu Świata. Będą to pierwsze konkursy po zakończonym w tym tygodniu TCS. W Niemczech zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski.

Skoczkowie z poszczególnych ekip już w piątek mieli możliwość skakania na obiekcie w Titisee-Neustadt. Zawodnicy wzięli udział w treningach oraz prologu. W związku z tym, że do zmagań w niemieckim mieście zgłoszono pięćdziesięciu sportowców, nie było potrzeby organizowania kwalifikacji. Zgłoszone osoby miały jednak możliwość sprawdzenia się w dodatkowej sesji treningowej, zwanej umownie w Titisee-Neustadt prologiem.

Rywalizacja o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata została zaplanowana na sobotę i niedzielę. Dzisiejszy konkurs odbędzie się o godzinie 16:00, a zostanie poprzedzony serią próbną. Jutrzejsze zawody przewidziano na 16:30. Podczas PŚ w Titisee-Neustadt zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Piotra Żyłę, Aleksandra Zniszczoła, Jakuba Wolnego oraz Pawła Wąska.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook