fbtw

Na podstawie sobotnich kwalifikacji do niedzielnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku ułożono listę par KO. Podczas jutrzejszych zmagań zobaczymy siedem par z udziałem polskich zawodników.

Konkurs w Innsbrucku rozpocznie się od rywalizacji japońskiej. Yukiya Sato zmierzy się ze swoim kolegą - Ryoyu Kobayashim. W trzeciej parze zobaczymy Aleksandra Zniszczoła, którego przeciwnikiem będzie Słoweniec - Ziga Jelar. Andrzej Stękała o awans do drugiej rundy powalczy z Rosjaninem - Evgeniyem Klimovem w 13-tej parze. Klemens Murańka trafił na Keiichi Sato (15. para). Pozostali Polacy wystąpią w następujących zestawieniach personalnych: Junshiro Kobayashi - Piotr Żyła (18. para), Constantin Schmid - Kamil Stoch (21. para), Maciej Kot - Markus Eisenbichler (22. para), Timon-Pascal Kahofer - Dawid Kubacki (23. para).

Ciekawie zapowiada się pojedynek Słoweńców: Domena Prevca z Anze Laniskiem. Żaden z nich nie musi odpaść i być może przegrany wywalczy miejsce w gronie "szczęśliwych przegranych". Wiele emocji powinno być przy rywalizacji Piusa Paschke z Robertem Johanssonem. Łatwej przeprawy nie będzie miał Jan Hoerl, który zmierzy się z Danielem Andre Tande. Znowu problemy może mieć Simon Ammann, gdyż trafił na mocnego w tym sezonie Karla Geigera. Pierwszą rundę zakończy pojedynek Viktora Polaska z liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Halvorem Egnerem Granerudem.

Początek niedzielnej rywalizacji na skoczni w Innsbrucku zaplanowano na godzinę 13:30. Konkurs zostanie poprzedzony serią próbną, której start organizatorzy przewidzieli na 12:00.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook