fbtw

Halvor Egner Granerud zwyciężył w sobotnich kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Turnieju Czerech Skoczni w austriackim Innsbrucku. Awans do jutrzejszych zawodów wywalczyło łącznie siedmiu Polaków, w tym Dawid Kubacki, który zwyciężył w ostatnim konkursie w Garmisch-Partenkirchen.

Norweski skoczek - Halvor Egner Granerud - wygrał rundę eliminacyjną, oddając w niej najdłuższy skok - 129 metrów. Tuż za nim sklasyfikowano przedstawiciela gospodarzy - Daniela Hubera, a na trzeciej pozycji znalazł się Dawid Kubacki, którego oglądaliśmy na najwyższym stopniu podium podczas noworocznego konkursu w Ga-Pa.

Do niedzielnych zmagań Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku awansowało siedmiu Polaków, czyli wszyscy, którzy zostali zgłoszeni do kwalifikacji. Dobry skok oddał Kamil Stoch, uzyskując w swojej próbie 125 metrów. Pozwoliło to na zajęcie 5. miejsca. W pierwszej "10" był jeszcze Piotr Żyła, który lądował pół metra dalej od Stocha, ale wszystkie składowe dały nieco niższą notę łączną i ostatecznie 8. lokatę. Jutro na starcie obaczymy także: Andrzeja Stękałę (13. miejsce), Aleksandra Zniszczoła (23. miejsce), Klemensa Murańkę (40. miejsce) oraz Macieja Kota (47. miejsce).

W gronie tych, którzy nie wywalczyli awansu do niedzielnego konkursu znalazł się m.in. Bor Pavlovcic ze Słowenii, który nie tak dawno prezentował dosyć wysoką dyspozycję. Zabraknie również m.in. Naokiego Nakamury, Cestmira Koziska oraz Giovanniego Bresadoli.

Niedzielną rywalizację w Innsbrucku zaplanowano na godzinę 13:30 i odbędzie się ona w systemie KO. O 12:00 skoczkowie przystąpią do oddania skoków w serii próbnej.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook