fbtw

1 stycznia co roku jest wiązany z noworocznym konkursem Turnieju Czterech Skoczni. Tak samo będzie i tym razem. W zmaganiach zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski, który znają już swoich rywali w systemie KO. Konkurs rozpocznie Klemens Murańka.

Murańka, na bazie czwartkowych kwalifikacji, został dopisany do pary z Japończykiem - Naokim Nakamurą. W czwartej parze wystąpi Maciej Kot, którego przeciwnikiem będzie Niemiec - Richard Freitag. Kolejny Polak, którego zobaczymy na belce startowej to Piotr Żyła. Wystartuje on w 14. parze z Austriakiem - Michaelem Hayboeckiem. Podczas piątkowych zmagań zobaczymy jeszcze cztery, inne polskie pary. Będą to: Domen Prevc - Andrzej Stękała (17. para), Artti Aigro - Dawid Kubacki (18. para), Viktor Polasek - Kamil Stoch (20. para) oraz Aleksander Zniszczoł - Stefan Kraft (22. para).

Ciekawie zapowiada się walka na odległości Jana Hoerla z Johannem Andre Forfangiem. W potyczce z Markusem Eisenbichlerem z pewnością nie podda się Rosjanin - Evgeniy Klimov.

Piątkowe zawody zaplanowano na godzinę 14:00. Zostaną one poprzedzone serią próbną, której start jest zapisany w programie rywalizacji na 13:00.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook