fbtw

Anze Lanisek wygrał rundę kwalifikacyjną do piątkowego, noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim mieście Garmisch-Partenkirchen. Awans do zawodów wywalczyło siedmiu reprezentantów Polski.

Słoweniec - Lanisek - zwyciężył w eliminacjach, nieznacznie pokonując swoich rywali. To jednak nie on był autorem najdłuższego skoku. Na odległość 143 metrów poleciał Norweg - Halvor Egner Granerud, który za swoją próbę otrzymał jednak słabsze noty i tym samym zajął 2. miejsce. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano reprezentanta gospodarzy - Markusa Eisenbichlera.

Z grona startujących Polaków najlepiej spisał się Kamil Stoch, zajmując 6. pozycję. Awans do piątkowych zmagań wywalczyli także inni podopieczni Michala Dolezala, którzy wystąpili w dzisiejszych kwalifikacjach: Dawid Kubacki (8. miejsce), Andrzej Stękała (9. miejsce), Klemens Murańka (26. miejsce), Maciej Kot (29. miejsce), Piotr Żyła (39. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (47. miejsce). 

Piątkowy konkurs w Ga-Pa zaplanowano na godzinę 14:00. Zostanie on poprzedzony serią próbną.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook