fbtw

Kamil Stoch zwyciężył w środowym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen. Polak przypieczętował tym samym swoją wygraną w 69. edycji TCS. Na podium całej niemiecko-austriackiej imprezy znalazł się też Dawid Kubacki.

Lider naszej ekipy - Kamil Stoch - w środowym konkursie Turnieju Czterech Skoczni oddał dwa, dalekie skoki. W pierwszej próbie zawodnik z Zębu uzyskał 139 metrów, natomiast w finale poleciał o metr dalej. To dało notę łączną 300,7pkt. Za nim, ze stratą o 20,3pkt, uplasował się reprezentant Norwegii - Marius Lindvik, a podium uzupełnił Niemiec - Karl Geiger.

Środa była szczęśliwa również dla Piotra Żyły i Andrzeja Stękały. Zajęli oni odpowiednio 7. i 8. miejsce. Na 15. pozycji sklasyfikowano Dawida Kubackiego, a punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wywalczył także Aleksander Zniszczoł (25. miejsce). Sztuka awansu do drugiej rundy nie powiodła się w przypadku Klemensa Murańki (32. miejsce) i Macieja Kota (48. miejsce).

Marzenia o triumfie w tej edycji TCS, już w pierwszej serii zaprzepaścił Halvor Egner Granerud. Trener Alexander Stoeckl postanowił obniżyć belkę startową przed pierwszym skokiem swojego podopiecznego. Ten nie osiągnął jednak w swojej próbie 95 procent wielkości HS, więc nie zostały mu dodane punkty za obniżenie. Ostatecznie reprezentant Norwegii uplasował się na 12. pozycji. W drugim jego skoku było widać już zrezygnowanie.

Sporym zaskoczeniem dla kibiców i obserwatorów mógł być brak awansu do finału Niemca - Markusa Eisenbichlera. Do zmagań w Bischofshofen podopieczny Stefana Horngachera zajmował wysokie miejsce w klasyfikacji TCS. Tylko jeden skok w środę uniemożliwił mu walkę o kluczowe pozycje w 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Ostatecznie skoczek naszych zachodnich sąsiadów zajął 35. lokatę.

W klasyfikacji 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni triumfował Stoch, który o 48,1pkt wyprzedził Geigera. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki. Życiowy sukces zanotował Andrzej Stękała, który zakończył zmagania na 6. miejscu. Jedną lokatę wyżej znalazł się Piotr Żyła. Za zwycięstwo w niemiecko-austriackiej imprezie, Stoch otrzymał Złotego Orła i czek pieniężny.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook