fbtw

Za nami drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał go Dawid Kubacki, a na podium był także Piotr Żyła. Pomiędzy nich wskoczył Norweg - Halvor Egner Granerud. 

Dawid Kubacki już od początku rywalizacji w Ga-Pa skakał bardzo dobrze. Dzisiaj w 1. serii uzyskał 139 metrów, co dawało mu 2. miejsce. Natomiast w 2. rundzie, oddał wspaniały skok - 144,5 metra, co jest oficjalnym nowym rekordem skoczni. To dało mu ogromną przewagę nad rywalami.
Za nim uplasował się Halvor Egner Granerud - lider po 1. serii po skoku na 137. metr. W drugiej serii skoczył 136 metrów, co nie wystarczyło, by wyprzedzić zwycięzcę dzisiejszego konkursu. Trzecią lokatę zajął Piotr Żyła, który po pierwszym skoku (129,5 metra) zajmował 8 miejsce, jednak skok na 137 metrów dał mu miejsce na podium. 
Na 4 miejscu znalazł się Kamil Stoch, który w pierwszej serii był drugi i skoczył 135 metrów. Niewiele brakowało, by całe podium było biało- czerwone. W drugiej serii, skok na 132. metr wystarczył do zajęcia 4. miejsca.
Piątą pozycję zajął Karl Geiger. W pierwszej serii skoczył 131 metrów, co dało mu dość odległą pozycję, ale 138 metrów w drugiej serii dało mu awans na 5. lokatę. 

Dziesiąty był Andrzej Stękała po równych skokach na 133,5 oraz 133. metr. 22. miejsce zajął Klemens Murańka, który uzyskał kolejno 130,5 oraz 126 metrów. Dwóm biało-czerwonym nie udało się zakwalifikować do finału i byli to: 35. ex aequo Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.
Już jutro kwalifikacje w Innsbrucku!

Źródło: FIS, informacja własna
Fotografia: zasoby własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook