fbtw

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Dawid Kubacki

68.Turniej Czterech Skoczni zwyciężył Dawid Kubacki, który wczoraj dwukrotnie usłyszał Mazurka Dąbrowskiego! Kubacki dołączył do elitarnego grona zwycięzców TCS, jest on trzecim Polakiem zaraz po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu, który dokonał tak wielkiej rzeczy i już na zawsze zapisał się na kartach historii polskiego i światowego sportu.

 

Przed Turniejem Czterech Skoczni niewiele osób postawiłoby na Dawida Kubackiego, który prezentował dobrą, lecz nie zachwycającą formę. W gronie faworytów do zwycięstwa w całym cyklu wymieniano wiele nazwisk, ale to właśnie Kubacki okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju i od początku jego trwania pokazał znakomitą formę. We wszystkich konkursach jego skoki były dalekie i powtarzalne.

Dawid wygrał wczorajszy, ostatni już konkurs w Bischofshofen, nie pozostawiając złudzenia rywalom, do kogo należy zwycięstwo również w całej Klasyfikacji Generalnej. Kubacki oddał dwa bardzo dalekie skoki, dzięki temu umocnił swoją pozycję w końcowej klasyfikacji i wygrał turniej. Uzyskał 1131.pkt wyprzedzając Mariusa Lindvika o 20,6.pkt. Trzecie miejsce zajął Karl Geiger.

Turniej Czterech Skoczni to najbardziej prestiżowe zawody sezonu. Żeby wygrać całą Klasyfikację Generalną, trzeba być naprawdę w znakomitej formie i we wszystkich czterech konkursach zaprezentować równe i dalekie skoki. Dawid Kubacki tego dokonał, pokazując, jak wiele można osiągnąć dzięki ciężkiej pracy. Jest to jeden z najważniejszych momentów w jego karierze. Po zdobyciu Mistrzostwa Świata to właśnie wygranie TCS stało się drugim znaczącym osiągnięciem w karierze naszego zawodnika.

Potwierdzeniem doskonałej formy było zwycięstwo Dawida w ostatnim konkursie TCS. W pięknym stylu zwieńczył cały turniej, wygrywając zawody. Drugi był Karl Geiger a trzeci Marius Lindvik.

Klasyfikacja generalna 68. Turnieju Czterech Skoczni:

1. Dawid Kubacki 1131,6.pkt

2. Marius Lindvik 1111.pkt

3. Karl Geiger 1108,4.pkt

4. Ryoyu Kobayashi 1096.pkt

5. Stefan Kraft 1086.pkt

6. Johann Andre Forfang 1051.pkt

7. Domen Prevc 1050,9.pkt

8. Peter Prevc 1048,8.pkt

9. Daiki Ito 1039.pkt

10. Stephan Leyhe 1037,5.pkt

13. Kamil Stoch 1023,6.pkt

14. Piotr Żyła 1016,7.pkt

31. Maciej Kot 571,9.pkt

35. Stefan Hula 506.pkt

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Angelika Cyrek

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook