fbtw

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

To będzie historyczny dzień dla polskich skoków! Jutro, po raz pierwszy w historii, Polki wezmą udział w konkursie drużynowym w japońskim Zao.

 

W ubiegły weekend w Sapporo, polskie skoczkinie zadebiutowały w tegorocznym Pucharze Świata. Był to udany występ dla Kingi Rajdy, która pierwszy konkurs zakończyła na 21. miejscu. To najlepszy polski wynik w historii rywalizacji pań w Pucharze Świata. Podczas tych zawodów, swój debiut w roli trenera pań, zaliczył były szkoleniowiec męskiej kadry A, Łukasz Kruczek. Od tego sezonu to on przejął wodzę nad żeńską reprezentacją.

W jutrzejszym konkursie drużynowym wystartuje jedynie osiem drużyn, co oznacza, że Polki pojawią się w obu seriach i zdobędą punkty do klasyfikacji Pucharu Narodów. O najwyższy stopień podium nasze Panie w składzie: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Joanna Szwab oraz Nicole Konderla, będą musiały powalczyć z reprezentacjami z Niemiec, Austrii, Norwegii, Japonii, Słowenii, Rosji oraz Włoch.

Rywalizację w Zao rozpoczęły wczorajsze kwalifikacje do dzisiejszego konkursu indywidualnego, w którym jako jedyna z Polek w 30-stce znalazła się Kinga Rajda, zajmując 23. miejsce. Na miejscu 39. uplasowała się Anna Twardosz.

Jutrzejszy konkurs drużynowy rozpocznie się o godzinie 09:00 czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Zawody odbędą się na obiekcie K-95.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook

-->