fbtw

Skocznia K-90 w czeskim Harrachovie nie funkcjonuje od 2018 roku. Na minioną zimę udało się przygotować dwa inne obiekty ze średniego kompleksu - K-40 oraz K-70. Tej zimy będzie można także skakać na K-90, na której trwają obecnie prace.

Infrastruktura do skoków narciarskich w Harrachovie ma się coraz lepiej. Prace związane ze skocznią K-90 mają sprawić, że już tej zimy skoczkowie będą mogli na niej rywalizować, a także odbywać sesje treningowe. Od 2018 roku obiekt ten pozostaje nieczynny, natomiast podjęte w tym roku prace mają zmienić ten stan rzeczy.

Na samej skoczni K-90 dokonano pomiarów na rozbiegu, a także wykonano na nim prace, mające doprowadzić do stanu funkcjonalności. Dużo więcej nakładu sił potrzebne jest w kontekście buli i ogólnie całego obiektu. Należało bowiem odpowiednio przesunąć bandy, tym samym zwiększając szerokość skoczni. Z samego dołu obiektu ściągnięto igelit, który będzie magazynowany na terenie średniego kompleksu skoczni. 

Na tym prace się jednak nie kończą, bowiem dalsze działania mają się skupić na tym, żeby funkcjonalność K-90 w Harrachovie mogła być odnowiona już w okolicach grudnia. W planach na skoczni K-90 jest zorganizowanie pod koniec 2020 roku Międzynarodowych Zawodów w skokach narciarskich.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Paweł Skorb

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook