fbtw

Na skoczni K-90 w czeskim Harrachovie znowu zaczęto skakać. 7 stycznia, w czwartek, można było obserwować pierwsze próby oddawane po przerwie na tym obiekcie. Skoki na K-90 powróciły po trzech latach przerwy.

Długo trwały przygotowania obiektu K-90. Wszystko za sprawą wielu zmian, które należało tam dokonać. Ostatnie mroźniejsze dni pozwoliły na uruchomienie naśnieżania i produkcję sztucznego śniegu, który następnie został rozprowadzony specjalną maszyną. Czwartkowe zajęcia treningowe w Harrachovie cieszyły się sporą popularnością sportowców naszych południowych sąsiadów. Jako pierwsza skok oddała jedna z reprezentantek tego kraju w skokach kobiet - Stepanka Ptackova. 

Zadowoleni z ponownego uruchomienia obiektu K-90 są także działacze z Harrachova, którzy mają nadzieję, że treningi pozwolą na poprawę dyspozycji sportowej, gdyż ta u Czechów w tym sezonie nie zachwyca. "Wszystkim skoczkom i kombinatorom norweskim życzymy, żeby treningi w czeskim Harrachovie przyczyniły się do poprawienia dyspozycji. Do tej pory, w historii zawsze tak było!" - skomentował prezes klubu L.T.B.K. Harrachov - Josef Slavik.

W Harrachovie czynne są obecnie trzy średnie skocznie. W zeszłym roku ponownie uruchomiono K-40 i K-70, a w tym roku nadszedł czas na K-90. Prognozy na najbliższe dni z pewnością pozwolą utrzymać obiekty w dobrym stanie do prowadzenia zajęć treningowych.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Josef Slavik

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook