fbtw
Test

14-letnia wnuczka Apoloniusza Tajnera, kontynuuje sportową tradycję ojca i dziadka. Dziewczyna rozpoczęła skakanie w 2015 r. i już zaliczyła pierwsze sukcesy. W nadchodzącym sezonie, zajmie pozycje rezerwową w Kadrze Młodzieżowej Kobiet.

Młoda reprezentantka Sokół Szczyrk rozwija się z roku na rok odkąd 5 lat temu zaczęła swoją przygodę. Początkowo nie miała zamiaru startować z trenowaniem dyscypliny, jednak jak sama mówi, zrozumiała, że chce skakać. Sara niewątpliwie radzi sobie świetnie. W lutym tego roku zajęła szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Szczyrku, gdzie przegrała jedynie z zawodniczkami kadry A. Jest również zwyciężczynią klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2020.

Potencjał dziewczyny wybija się na tyle mocno, iż znalazła się w rezerwie grupy prowadzonej przez Łukasza Kruczka. Będzie zatem szkolona ze środków PZN. Tu pojawia się kwestia, która dla niektórych internautów okazała się kontrowersyjna. Zawodniczka spotkała się nie dawno z krytyką w odniesieniu do faktu, że jest członkiem rodziny prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Pojawiły się głosy mówiące, iż ta szansa to jedynie zasługa nazwiska. Są to zdecydowanie bezpodstawne opinie, zwłaszcza, że młoda skoczkini ma ogromny talent. Postanowiła sama zmierzyć się z hejtującymi wypowiedziami, odpowiadając filmikiem na Instagramie gdzie mówi: ,,Strasznie mnie to bawi, że ludzie hejtują mnie za moje nazwisko. Ja tak się urodziłam, takie mam, i to nie zależy ode mnie.  Jeśli chodzi o moje skoki, to przez jakiś czas nie chciałam skakać i nikt mnie do tego nie zmuszał. Sama zrozumiałam, że tego chcę. To była moja decyzja, nikt mnie do niej nie przymuszał”. Ta dojrzała odpowiedź pokazuje, iż Sara nie daje się tak łatwo sprowokować i rozsądnie podchodzi do kwestii swojego skakania.

Świetne wyniki i predyspozycje dziewczyny nie pozostawiają wątpliwości, że ma szanse na naprawdę wiele. Pochodzi z rodziny sportowej, więc wychowana jest w duchu dyscypliny co jest sporą zaletą na starcie. Można się tylko spodziewać owocnych treningów obok pierwszej kadry, która również się rozpędza.

Źródło: sport.tvp.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook