fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
-

Kilka dni po tym, jak mniejsza ze skoczi Lugnet w Falun została pokryta śniegiem, podobnie stało się również w Kuusamo. 

Rukatunturi jest najbardziej wysuniętym na północ obiektem w kalendarzu Pucharu Świata - od koła podbiegunowego dzieli ją zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Nie dziwi zatem fakt, że nie tylko skocznia, ale też krajobraz dookoła pokryty jest białym puchem, zaś temperatura jest ujemna. Dookoła skoczni zapanował magiczny klimat, typowy dla terenów Laponii.

Z całą pewnością, na skoczni trenują już fińscy skoczkowie, dla których nadchodzący sezon będzie z pewnością bardzo ważny. W minionym udało się zaliczyć spory progres w porównaniu do lat ubiegłych, zaś Finowie od 2015 roku nie notowali tak dobrych rezultatów. Numerem jeden bez wątpienia był Antti Aalto, który rywalizację zakończył na 25. miejscu, czterokrotnie plasując się w czołowej dziesiątce zawodów. Zawodnik z Kitee niestety doznał kontuzji, wskutek której jego start w Wiśle jest niemal wykluczony, zaś w Kuusamo - niepewny.

Zawody w Ruce odbędą się pod koniec listopada. Czy natura, w Kuusamo bardzo kapryśna będzie tym razem szczęśliwa? Rozgrywane tam zawody często były torpedowane przez wiatr, przez co nie są zbyt lubiane wśród kibiców. Zgoła odmienne nastroje panują wśród zawodników, którzy do północnej Finlandii lubią przyjeżdżać - w 2015 roku zgłoszonych zostało 73. zawodników, zaś dwa lata później - 76.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook