fbtw

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Reprezentant Polski znacznie pokonał swoich rywali. Do zmagań głównych awansowało łącznie jedenastu skoczków z naszego kraju, odpadł jedynie Jarosław Krzak.

Podopieczny Michala Dolezala - Kamil Stoch oddał w rundzie eliminacyjnej najdalszą próbę. W swoim skoku zawodnik z Zębu uzyskał 132 metry, osiągając przy tym notę 135,3pkt. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Yukiya Sato z Japonii, a trzeci był Niemiec - Markus Eisenbichler.

W czołowej "10" znalazło się jeszcze dwóch innych Polaków, poza Stochem. Na 5. miejscu kwalifikacje zakończył Dawid Kubacki, a 10. lokatę zajął Piotr Żyła. Do niedzielnego konkursu indywidualnego, awansowało także siedmiu kolejnych reprezentantów naszego kraju: Aleksander Zniszczoł (17. miejsce), Andrzej Stękała (18. miejsce), Klemens Murańka (28. miejsce), Paweł Wąsek (33. miejsce), Jakub Wolny (35. miejsce), Stefan Hula (44. miejsce), Tomasz Pilch (45. miejsce) oraz Maciej Kot (50. miejsce). Sztuka uzyskania pozycji premiowanej awansem do zmagań głównych nie powiodła się Jarosławowi Krzakowi. Debiutant w ramach Pucharu Świata zakończył rundę eliminacyjną na 60. lokacie.

Triumfator PŚ z zeszłego sezonu - Stefan Kraft w swojej próbie uzyskał 118 metrów, co w ostatecznym rozrachunku dało Austriakowi 22. miejsce.

Niedzielną rywalizację indywidualną zaplanowano na godzinę 16:00. Zostanie ona poprzedzona serią próbną. Dzień wcześniej, w sobotę, skoczkowie przystąpią do zmagań drużynowych. Ich początek przewidziano na 16:00, a o 15:00 odbędzie się runda próbna.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook