fbtw

Halvor Egner Granerud wygrał piątkowy prolog w Titisee-Neustadt. Dzisiejsze skoki miały być kwalifikacjami do zawodów, ale z uwagi na zgłoszenie 50-ciu zawodników, rundy eliminacyjnej nie trzeba było przeprowadzać. Wysokie miejsce zajął Dawid Kubacki.

Ostatnie zmagania TCS w Bischofshofen były dla Halvora Egnera Graneruda nie do końca udane. W Titisee-Neustadt widać jednak, iż Norweg nadal jest w dobrej formie. 140 metrów osiągnięte przez niego w prologu nie było najdłuższym skokiem, niemniej jednak pozwoliło na wygranie tej rundy. Za podopiecznym Alexandra Stoeckla sklasyfikowano Polaka - Dawida Kubackiego, a trzecie miejsce zajął Marius Lindvik, który podczas Turnieju Czterech Skoczni borykał się z bólem zęba. Najdłuższą odległość prologu uzyskał Austriak - Daniel Huber, który został ostatecznie sklasyfikowany na 4. pozycji. 

W prologu wystartowało łącznie siedmiu polskich skoczków. Poza wspomnianym Dawidem Kubackim, na niemieckim obiekcie pokazali się także: Andrzej Stękała (6. miejsce), Kamil Stoch (7. miejsce), Jakub Wolny (9. miejsce), Piotr Żyła (19. miejsce), Aleksander Zniszczoł (26. miejsce) oraz Paweł Wąsek (28. miejsce).

Sobotnią rywalizację o punkty Pucharu Świata w Titisee-Neustadt zaplanowano na 16:00. Nieco później, ponieważ o 16:30 odbędzie się konkurs niedzielny. W Niemczech zobaczymy jedynie zmagania indywidualne.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook