fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dawid Kubacki zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Była to druga wygrana tego polskiego skoczka w tym sezonie i siódme podium z rzędu. Punkty do klasyfikacji generalnej PŚ zdobyło dzisiaj trzech reprezentantów naszego kraju.

Forma Dawida Kubackiego z ostatnich tygodni jest na tyle wysoka, że Polak nie schodzi z podium. W sobotę potwierdził dobrą dyspozycję, wygrywając zmagania w Titisee-Neustadt, które wchodzą w skład Tititsee-Neustadt Five. Podopieczny Michala Dolezala w obu próbach konkursowych przekroczył 140 metrów. Na drugiej pozycji sklasyfkowano Stefana Krafta z Austrii, natomiast "pudło" uzupełnił Japończyk - Ryoyu Kobayashi, który minionego weekendu w Predazzo nie mógł zaliczyć do udanych, ale w Niemczech się odradza.

Nie tylko Kubacki, ale i dwaj inni skoczkowie z Polski zdobyli punkty do klasyfikacji generalnej PŚ. Na 8. pozycji sklasyfikowano Kamila Stocha, a lokatę niżej zawody zakończył Piotr Żyła. Sztuka awansu do fnału nie powiodła się trzem Polakom: Aleksandrowi Zniszczołowi (34. miejsce), Stefanowi Huli (40. miejsce) oraz Maciejowi Kotowi (46. miejsce).

W sobotnim konkursie mieliśmy jedną dyskwalifikację. Został nią dotknięty niemiecki zawodnik - Luca Roth. Niemcy mieli jednak więcej powodów do niezadowolenia. Ich lider - Karl Geiger - zajął 12. pozycję, a najlepszym z reprezentantów naszych zachodnich sąsiadów był tym razem Stephan Leyhe, który do 5. lokaty został przypisany razem ze swoim kolegą - Constantinem Schmidem.

W klasyfikacji generalnej Titisee-Neustadt Five na prowadzeniu jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk o 5,7pkt wyprzedza Dawida Kubackiego, a 3. pozycję zajmuje Stephan Leyhe.

Kolejne zawody z cylu Pucharu Świata odbędą się jutro, w niedzielę. Początek zmagań zaplanowano na 15:15. Godzinę wcześniej skoczkowie wezmą udział w serii próbnej. Kwalifikacji nie będzie, ponieważ w Titisee-Neustadt rozgrywano je raz, w piątek i wyłoniły one 50-tkę zarówno na sobotni, jak i niedzielny konkurs.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Angelika Cyrek

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.