fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Austriaczka Marita Kramer okazała się najlepsza w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu indywidualnego w ramach Pucharu Świata Pań w japońskim Zao. Po raz kolejny bardzo dobrze spisała się Kinga Rajda, która zajęła w nich 18. miejsce.

Kramer poszybowała na odległość 94 m, za co otrzymała łączną notę 103,8 pkt. Tuż za nią, ze stratą 3,4 pkt uplasowała się Japonka Sara Takanshi, która uzyskała 97 m. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Sofia Tikhonova, która po skoku na odległość 94,5 m otrzymała notę o 7,3 pkt niższą od Kramer. Kolejne lokaty zajęły Niemka Katharina Althaus (92,5 m), Austriaczka Eva Pinkelnig (94,5 m) oraz Słowenka Ema Klinec (90,5 m).

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowały się polskie skoczkinie, a w szczególności Kinga Rajda, która zajęła 18. miejsce po skoku na odległość 85 m. Do jutrzejszego konkursi awansowała również 38. Anna Twardosz, która uzyskała 78 m. Po za konkursową "40" znalazły się niestety pozostale podopieczne Łukasza Kruczka. 45. była Joanna Szwab (74 m), a 54. Nicole Konderla (63,5 m).

Początek jutrzejszego konkursu zaplanowano na godz.9. Wcześniej, o godz. 8 odbędzie się seria próbna.

Przypominamy, iż w sobotę odbędą się również zawody drużynowe, w których po raz pierwszy w historii wystąpią polskie skoczkinie. 

 

Źródło: fis-ski.com

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook

-->