fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Reprezentacja Austrii zwyciężyła w sobotnim konkursie drużynowym, który rozgrywano w ramach Pucharu Świata Kobiet. Austriaczki nad drugim zespołem miały ponad 140 punktów przewagi! Polki w zmaganiach zajęły ostatnią, 8. pozycję.

Drużyna z Austrii już przed dzisiejszym konkursem określana była jako główny faworyt do triumfu. Prowadzenie na pólmetku rywalizacji tylko to potwierdziło, a skoki finałowe sprawiły, że w nocie końcowej Eva Pinkelnig wraz z koleżankami uzyskały 889,4pkt. O 140,4pkt wyprzedziły gospodynie zawodów - Japonki. Podium uzupełniły Norweżki, mające w swoim składzie niezawodną Maren Lundby. Co ciekawe, jeszcze przed ostatnim skokiem Pinkelnig, Austria miała zapewnioną wygraną. To pokazuje siłę tego zespołu, który niewątpliwie szybko się rozwija.

W konkursie wzięły udział także reprezentantki Polki, które wystartowały w składzie: Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab oraz Kinga Rajda. Jeszcze w pierwszej rundzie podopieczne Łukasza Kruczka sarały się nawiązać walkę z Włoszkami, aby nie zająć ostatniej pozycji. Seria finałowa pokazała jednak, iż Polki muszą jeszcze zbierać doświadczenie. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła ostatnie, 8. miejsce, ale dzięki temu do konta w klasyfikacji Pucharu Narodów dopisaliśmy 50 punktów.

Kolejne zawody Pucharu Świata Kobiet już w niedzielę. Odbędą się one o 08:00 czasu polskiego, a ponownie areną zmagań bęzie japońska miejscowość Zao. Zachęcamy do przeglądania serwisu SkokiExpress.pl. Wieczorem opublikujemy wypowiedzi związane z tymi zawodami.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook

-->