fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Reprezentantka Austrii Marita Kramer okazała się najlepsza w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata na skoczni Okurayama w Sapporo. Na historycznym, 21. miejscu zawody ukończyła Kinga Rajda.

18-letnia Austriaczka uzyskała odpowiednio 131 m oraz 135 m, co dało jej łączną notę 279,6 pkt. Druga, ze stratą 4,6 pkt była Norweżka Maren Lundby (127 m, 139 m), a trzecia inna Austriaczka Eva Pinkelnig (127,5 m, 134 m). Kolejne lokaty zajęły Japonka Sara Takanashi (126 m, 132,5 m), Austriaczka Daniela Irashko-Stolz (120 m, 131,5 m) oraz jej rodaczka Chiara Hoerzl (123,5 m, 127,5 m).

Na historycznym, 21. miejscu rywalizację ukończyła Kinga Rajda. Podopieczna Łukasza Kruczka poszybowała odpowiednio na 109,5 m oraz 113,5 m.

Wcześniej, podczas jednej z serii treningowych Rajda ustanowiła nowy rekord Polski kobiet w długości lotu (125 m).

Przypominamy, iż poprzednim najlepszym wynikiem w historii startów Polek w zawodach Pucharu Świata była 25. pozycja Kamili Karpiel podczas zawodów w Ljubnie w zeszłym sezonie.

Kolejny konkurs w Sapporo zostanie rozegrany dziś w nocy. Początek o godz. 2 w nocy.

Źródło: fis-ski.com

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.