fbtw

Osoby dopiero co zaczynające swoją przygodę ze skokami, jak i wieloletni fani najczęściej wyszukują informacje o największych osiągnięciach skoczków. Co ciekawe, aktualnie na jednym z niemieckich portali - berkutschi.com - obecnie najczęściej wyszukiwany jest Primož Roglič.

Primož Roglič obecnie znany jest z bycia kolarzem i świetnego wyniku w jeszcze trwającym Tour de France, ale czy wiecie że Słoweniec był kiedyś skoczkiem narciarskim? Od 2.09.2006r. do 02.10.2010r. brał on udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego oraz Letniej Grand Prix. Największymi osiągnięciami Primoža były 7. i 8. miejsce w Pucharze Kontynentalnym w Villach. W zawodach Letniego Grand Prix również punktował, ale zajmował zdecydowanie niższe lokaty - 30.  w Kranju, 21. i 25. w Hakubie. 

Przez środowisko skoków narciarskich Roglič wspominany jest jako miły kolega po fachu. Jednak każdy musi przyznać, że ogół jego kariery sportowej, mimo przeciętnych wyników w skokach, jest zdumiewający. Każdy zainteresowany tą historią, może śledzić Rogliča oglądając trwające Tour de France. 

Źródło: berkutschi.com
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook