fbtw

Reprezentacja Polski awansowała na pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. Podopieczni Michala Dolezala zawdzięczają to dwoma miejscami na podium podczas niedzielnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku.

Polska z Kamilem Stochem na czele, mając 1828pkt, o 32 punkty wyprzedza drugich Norwegów. Nieco więcej, ponieważ 82 punkty do naszej kadry tracą Niemcy, trenowani w tym sezonie przez byłego selekcjonera Biało-Czerwonych - Stefana Horngachera. Kolejne zespoły mają już dosyć pokaźną stracę. Drużynę z czwartej pozycji, czyli Austriaków, do liderujących Polaków dzieli aż 685 "oczek".

W zestawieniu Pucharu Narodów mamy sklasyfikowanych na ten moment 15 reprezentacji. Zaskoczeniem może być wyższa lokata Kanadyjczyków (9. miejsce) od Finów (10. miejsce). Kolejną szansę na poprawienie dorobku punktowego, poszczególne zespoły będą miały w środę podczas finałowych zmagań TCS w Bischofshofen.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook