fbtw
Test

Zaczęły się wakacje, a zatem oczekiwanie na Letnie Grand Prix w skokach. W tym sezonie, z powodu pandemii, inauguracja jest nieco przesunięta w czasie. Naszych skoczków oglądać będziemy po raz pierwszy w sierpniu w Wiśle, ale co z pozostałymi startami Polaków?

Międzynarodowa Federacja Narciarska miała spory problem z ułożeniem kalendarza na tegoroczne lato. Teraz jednak plan jest znany. Rozpoczęcie skakania, tradycyjnie będzie miało miejsce w Wiśle. Konkurs ten zaplanowany jest na 22 - 23 sierpnia, jednak posiadamy również termin rezerwowy (19 – 20 września) w przypadku, gdy sytuacja koronawirusa przeszkodzi w realizacji pierwotnej daty.

W rozmowie dla sport.interia.pl, Apoloniusz Tajner zdradził jednak, że nasi reprezentacji nie pojawią się na zawodach, które będą w Rosji i Kazachstanie: ,,W zasadzie na 99 procent[…], bez względu na to czy zawody się odbędą czy nie, nie będziemy chcieli wysłać tam naszych zawodników. Chyba, że coś ulegnie zmianie w sferze organizacyjnej takiego wyjazdu’’.

Pozostaje nam mieć nadzieje na odbycie się konkursu w naszym kraju według planu i bez komplikacji.

Źródło: Interia Sport
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook