fbtw

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czeski skoczek zmagał się na wiosnę z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Choroba pokrzyżowała mu plany treningowe i opóźniła jego przygotowania do sezonu.

20 maja 2019 r. Kozisek przeszedł zabieg operacyjny. Problemy pojawiły się już w poprzednim sezonie kiedy zaczął odczuwać ból. Po powrocie na treningi próbował swoich sił w sezonie letnim. Po siedmiu startach skoczek zakończył cykl na 51 pozycji. Teraz zawodnik myśli przede wszystkim o zbliżającym się wielkimi krokami sezonie zimowym. Jednym z jego celów jest możliwość startu na Mistrzostwach Świata i zakwalifikowanie się do drugiej serii. Na razie skoczek myśli o startach w konkursach Pucharu Kontynentalnego, które dają okazję do współzawodnictwa ale jednak obarczone są mniejszą presją niż zawody Pucharu Świata. Docelowo chciałby wrócić do skakania w PŚ i oddawać dobre, równe skoki.

Jako autor trzeciego najdłuższego lotu w Czechach (226 m) skoczek nie ukrywa, że chciałby wystartować w MŚ w Lotach, które w przyszłym roku odbędą się w Planicy. Poza startami w sezonie zimowym Kozisek ma jeszcze jeden cel, akademicki. Skoczek przygotowuje się do zawodu trenera na specjalizacji narciarskiej na FTVS w Pradze, czeka go obrona dyplomu i egzamin państwowy. Zawodnik chciałby zakończyć studia w styczniu przyszłego roku, jednak jak sam przyznaje, planowanie takiego celu przed sezonem zimowym nie jest łatwe.

Źródło: Czech-Ski
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook