fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Norweg Joacim Odegaard Bjoereng okazał się najlepszy w dzisiejszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode (K-105). Wyprzedził on dwójkę Polaków, Pawła Wąska oraz Stefana Hulę. Łącznie punkty zdobyło trzech Biało-Czerwonych.

Bjoereng uzyskał odpowiednio 115,5 m oraz 113,5 m, za co otrzymał łączną notę 242,8 pkt. Tuż za nim uplasowała się dwójka Polaków. O 4.9 pkt niższą notę od Norwega otrzymał Paweł Wąsek, który oddał skoki na odległości 117 m oraz 111,5 m i był drugi, a Stefan Hula, który osiągnął dwukrotnie po 115,5 m zajął trzecią pozycję, tracąc do zwycięzcy 7,4 pkt. Kolejne miejsca zajęli Słoweniec Cene Prevc (111 m, 114 m), wczorajszy zwycięzca Rok Justin (108,5 m, 114 m) oraz Niemiec Luca Roth (117,5 m, 118 m).

Oprócz wspomnianych Wąska i Huli, punkty zdobył również 15. w dzisiejszych zawodach Maciej Kot, który uzyskał 114,5 m oraz 109,5 m. Pozostali zajęli miejsca po za czołową "30stką". Adam Niżnik był 31 (107 m), a Kacper Juroszek 35. (101,5 m).

W klasyfikacji generalnej liderem pozostał ósmy dzisiaj Austriak Clemens Leitner (695 pkt). Kolejne miejsca zajmują jego rodacy Stefan Huber (532 pkt) oraz Clemens Aigner (511 pkt). Najlepszy z Polaków, Klemens Murańka, z dorobkiem 254 pkt plasuje się na czternastej lokacie.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędą się w przyszły weekend w amerykańskim Iron Mountain (K-120).

Źródło: fis-ski.com
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.