fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W niedzielę, 9.02.2020 r., w niemieckim Brotterode odbyły się ostatnie zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego Kobiet. Konkurs wygrała Rosjanka Ksenia Kablukowa, która także zwyciężyła w klasyfikacji generalnej PK. Reprezentantki Polski nie startowały.

Ksenia Kablukowa w niedzielnym konkursie zwyciężyła po skokach na odległość 106,5 m i 105 m. Pokonała ona zwyciężczynię sobotniego konkursu, Pauline Hessler, o 14,8 pkt. Niemka Pauline Hessler podczas niedzielnych zawodów skoczyła 104 m i 94,5 m. Na 3. miejscu uplasowała się także zawodniczka gospodarzy, Pia Lilian Kuebler, która oddała skoki na odległość 102 m i 99 m.

Za podium na 4. pozycji została sklasyfikowana kolejna Niemka Josephin Laue (97,5 m i 95,5 m), która zdołała awansować w drugiej serii o 5 miejsc. Na 5. miejscu znalazła się reprezentantka Słowenii Pia Mazi (97,5 m i 95 m). Szóste miejsce przypadło ex aequo Szwedce Astrid Norstedt (97,5 m i 92,5 m) i Rosjance Irmie Makhinie (102 m i 91 m).

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Kobiet zajęła Rosjanka Ksenia Kablukowa, która zgromadziła 385 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się Austriaczka Sophie Sorschag z 320 pkt. Podium uzupełniła Niemka Pauline Hessler z 285 pkt. Najlepsza z Polek, Kinga Rajda, zdobyła w PK 58 pkt i została sklasyfikowana na 24. miejscu. Polka startowała tylko w dwóch z sześciu konkursów, które były zaliczane do klasyfikacji końcowej PK.

Źródło: Informacja własna

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.