fbtw

Tydzień temu, 20 września, urodziny obchodził słoweński skoczek narciarski Peter Prevc. Na pewno każdy fan tego sportu pamięta jego świetną dyspozycję, która trwała aż trzy sezony, tylko czy uda mu się jeszcze wrócić a szczyt?

Teraz już, 28-latek który w sezonie 2015/2016 był najlepszym skoczkiem, a wcześniej dwa razy z rzędu w głównej klasyfikacji zajął drugie miejsce, może pochwalić się wieloma osiągnięciami takimi jak: 1. i 3. miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, trzy Małe Kryształowe Kule, cztery razy z rzędu Skok Roku, srebro i brąz  z Igrzysk Olimpijskich w Soczi, Brąz Mistrzostw Świata w Oslo (2011r.), brąz i srebro Mistrzostw Świata z (Val di Fiemme 2013r.). Dorobek Petera Prevca jest wręcz imponujący.

Niestety w sezonie 2016/2017 dyspozycja najstarszego z braci Prevców zaczynała się psuć, a zajmowane przez niego miejsca nie były już ani trochę stabilnie, jedne zawody potrafił skończyć w pierwszej dziesiątce, a podczas następnych nie wchodził czasem nawet do drugiej serii. Na nieszczęście Słoweńca, owa sytuacja trwa aż do teraz. 

Dlatego też trudno określić, czy zobaczymy Petera na szczycie po raz kolejny i to ze stałą dyspozycją. Podłoże owych problemów może być naprawdę różne, ale jeśli przez tyle lat potrafił być najlepszym, można przypuszczać, że znów się tam znajdzie. 

 

Źródło: fisski.com
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook